International Workshop in Law and Economics: Open Innovation – zaproszenie do udziału

Centrum Badań Prawnych w Grenoble (Université Grenoble Alpes) i Grenoble Applied Economics Lab (Université Grenoble Alpes, INRA, CNRS i Grenoble INP) zaprasza do udziału w międzynarodowych warsztaty z zakresu ekonomicznej analizy prawa, które będą poświęcone otwartym innowacjom i formom praw własności intelektualnej (IPR) oraz umowom, które mogą umożliwić upowszechnienie wiedzy. Warsztaty te odbędą się w dniach 13-14 czerwca 2019 r. w Grenoble (Francja).

Tematy warsztatów oraz publikacji, które powinni nadesłać zainteresowani prelegenci to:
– Licencje open source,
– Biura informacji
– Prawa własności intelektualnej dotyczące towarów cyfrowych,
– PWI w zakładach,
– Prawa własności intelektualnej i zachęty do innowacji.

Specjalna sesja zostanie zaplanowana dla doktorantów.

Dwa wykłady zostaną wygłoszone przez profesorów: Paula Belleflamme’a (CORE, Université catholique de Louvain) i Geertrui Van Overwalle (CiTiP, K.U. Leuven).

Na koniec każdego dnia zorganizowana będzie debata panelowa. Pierwsza dotyczyć będzie  roli otwartych innowacji w hodowli roślin i badań w dziedzinie rolnictwa, a druga – otwartych innowacji w badaniach akademickich.

Udział w wydarzeniu dla prelegentów jest darmowy.

Termin nadsyłania artykułów upływa 15 stycznia 2019 r.

Zawiadomienie o przyjęciu przez Komitet Naukowy oraz szczegółowe instrukcje zostaną przekazane autorom do 15 marca 2019 r.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z załączonym wezwaniem do składania wniosków lub stroną internetową: https://workshop.inra.fr/open-innovation